صفحه قبل

خبر «اتاق دوست داشتنی من» در راه بازار کتاب در خبرگزاری ایبنا

فرزانه رحمانی از تالیف کتاب جدیدی برای کودکان با عنوان «اتاق دوست داشتنی من» خبر داد و گفت که این کتاب به زودی از سوی نشر میچکا منتشر می‌شود.

فرزانه رحمانی، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره‌ انگیزه‌ نگارش کتاب‌های «من نبودم»، «مهمان‌های وقت خواب» و «اتاق دوست داشتنی من» که به‌تازگی از سوی نشر میچکا منتشر شده است، گفت: من مادر هستم و در مواجهه با فرزندانم، هم یاد می‌دهم و هم یاد می‌گیرم. بسیاری از مسائل مانند مسئولیت‌پذیری، احترام به حریم شخصی و توجه به محیط زیست اگر در کودکی مورد غفلت قرار گیرند، در بزرگسالی تبدیل به یک معضل بزرگ می‌شود.
 
این نویسنده افزود: پرداختن به این موضوع و ضرورت، شکل‌گیری برخی رفتارهای شایسته در کودکی و نهادینه شدن آن باعث شد که این مجموعه را بنویسم. شخصیت اصلی این کتاب‌ها کودکانند و من سعی کردم از منظر آنها دنیا را ببینم و در اندیشه و خیال آن‌ها سهیم شوم.
 
رحمانی درباره‌ تصویرگری این کتاب‌ها توضیح داد: تعامل بسیار خوبی با مژگان سعیدیان داشتیم و فکر می‌کنم همراهی من و تصویرگر کتاب که هر دو مادر هستیم و کودکانی در گروه سنی هدفِ کتاب داریم، تجربه‌ موفقی از کار درآمده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر خردسالان، والدین نیز می‌توانند مخاطب این اثر باشند، گفت: این والدین هستند که در مواجهه با مسائل کودکانشان، آن را تبدیل به یک تهدید یا یک فرصت می‌کنند. مثلا اگر کودک من پنهان‌کاری می‌کند و اشتباهاتش را می‌پوشاند، منِ والد با نوع برخوردم به او می‌آموزم که باید مسئولیت اشتباهاتش را بپذیرد. یا اگر من به حریم شخصی و خصوصی کودکم حتی در سنین خردسالی احترام بگذارم، او هم همین احترام را برای دیگران قائل خواهد بود.

به گفته این نویسنده حوزه کودک و نوجوان، اگر مسائل کودکان را در زمان خودش برطرف نکنیم و به آنها نپردازیم، در نوجوانی و بزرگسالی می‌تواند آسیب‌های جدی به آنها وارد کند.

صفحه قبل
برو به بالا

همه کالاها و خدمات اين فروشگاه حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه و فعاليت هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مبتکران می باشد